Jaki rejestrator wybrać ? DVR – telewizja przemysłowa

Od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem żeby napisać swoje przemyślenia na temat obecnie dostępnych systemów telewizji przemysłowej.

Obecnie większość (o ile nie wszystkie) ze sprzedawanych rejestratorów jest w systemie BCS. Nie wiem czy jest to nazwa systemu czy czegoś innego ale wszystkie obsługiwane są przez program PSS.

Na początku w miejscu w którym zainstalowałem system wszystko działało na komputerze z programem Zoneminder. Wszystko można było ładnie skonfigurować ale niestety komputer był potrzebny do czegoś innego i pomyślałem że dobrym rozwiązaniem będzie urządzenie dedykowane.

Na dzień dobry okazało się że urządzenie nie ma funkcji obracania obrazu -tym samym zafundowało mi wycieczkę z drabiną do kamer :/

Później było już tylko gorzej. Konfiguracja jest oczywiście prosta, ale niestety brakuje bardzo dużo podstawowych ustawień.

Największym bólem jest sposób przesyłania sygnału do programu klienckiego. Na jednym lub dwóch laptopach cały czas włączony jest podgląd… sieć  bezprzewodowa leży, nawet tylko przy jednym kliencie.

Program PSS ma parę różnych ustawień przesyłu obrazu… ale wszystkie pobierają tyle ile mogą maksymalnie. Wystarczyło by ograniczenia 1 klatka na sekundę…. ale niestety nikt o tym nie pomyślał.

To jest początek tego wpisu — będzie kontynuacja, jak tylko uda się wygospodarować trochę czasu.

 

póki co :  ODRADZAM WSZYSTKIE REJESTRATORY BCS. :/

Możliwość komentowania jest wyłączona.